دانشگاه پزشکی دولتی وارونژ (Burdenko)

دانشگاه پزشکی دولتی وارونژ به نام (N.N. بوردنکو) به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی و آموزشی برجسته کشور با مجموعاً حدود 5000 دانشجو شناخته می شود. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزشی روسیه است. تاریخچه آن به سال 1802 برمی گردد – تاریخ تأسیس دانشگاه ، که در سال 1918 به وورنژ نقل مکان کرد. در سال 1930 ، دانشکده پزشکی آن به یک مؤسسه پزشکی مستقل تبدیل شد ، و در سال 1994 به وضعیت آکادمی خود رسید. این دانشگاه ارزش خود را به عنوان یک دانشگاه ثابت کرده است موسسه ارائه دهنده آموزش با کیفیت و انجام تحقیقات علمی پیشرفته در پزشکی ، زیست شناسی و داروسازی. کیفیت عملکرد آن در مقیاس رتبه بندی منعکس شده و بر اساس آن در بین ده دانشگاه برتر پزشکی روسیه قرار گرفته است. از زمان تاسیس ، بیش از 40 هزار متخصص پزشکی از جمله متخصصان خارجی از 56 کشور اروپا ، آسیا و آفریقا را آماده نموده است.

اختیارات و صلاحیت های دانشگاه به وزارت بهداشت عمومی فدراسیون روسیه تعلق دارد ، این دانشگاه دارای مجوز دائمی برای فعالیت آموزشی و اعتبار دولتی است.

اکنون ساختار دانشگاه توسط 7 دانشکده و 3 مؤسسه  آموزشی ارائه شده است.

دانشکده های پزشکی عمومی ، اطفال ، دندانپزشکی ، داروسازی و پزشکی پیشگیرانه متخصصان را بر اساس تحصیلات متوسطه کامل تربیت می کنند.

دانشكده توسعه مديريت بهداشت ، مديران بهداشتي واجد شرايطي را آموزش مي دهد كه بتوانند در يك محيط اجتماعي و اقتصادي جدي كارآمد كار كنند.

بیش از 800 کارمند از جمله 149 دکترای علوم پزشکی ، 91 استاد و 525 دکترای علوم پزشکی در تعلیم و کار علمی در 78 بخش دانشگاه فعالیت دارند.

امکانات دانشگاه

امکانات دانشگاه پاسخگوی نیازهای آموزش پزشکی و دارویی است.

ساختمانها و تأسیسات اصلی به شرح زیر است:

– 5 ساختمان آموزشی

– کلینیک دندانپزشکی

– بیمارستان بالینی کودکان

– 29 سایت بالینی

– 5 خوابگاه

– مجتمع های آزمایشگاهی مجهز

– کلاسهای رایانه با دسترسی به اینترنت

– آزمایشگاه تحقیقات مرکزی

– 6 موسسه تحقیقاتی

– کتابخانه با 700000 مورد کتابهای علمی 

ویدیو معرفی دانشگاه دولتی پزشکی بوردنکا

همچنین دانشگاه بوردنکا دارای امکانات زیر است :

– سیستم پذیرایی عمومی شامل غذاخوری با غذاخوری 120 نفره است. در همه خوابگاه ها و دانشگاه بوفه جهت میان وعده برای دانشجویان وجود دارد. علاوه بر این ، دانشجویان ارشد در حالی که تحت آموزش در سایت های بالینی دانشگاه هستند ، امکان استفاده از غذاخوری های مراکز بهداشتی را دارند.

– امکانات ورزشی شامل یک مجموعه ورزشی و تناسب اندام با مساحت 2838.2 مترمربع (مرکز داخلی) مجهز به استخر ، منطقه ژیمناستیک ، کافه ، و یک اتاق سنجش غربالگری می باشد.

Instagram
WhatsApp
Telegram

  انتخاب درست

فهرست
آماده پاسخگویی به شما هستم
ارسال