دانشگاه فنی دولتی وارونژ

دانشگاه دولتی فنی وارونژ در 17 مارس 2016 ، از ادغام دو دانشگاه دولتی در ایالت چرنازیوم به نام های دانشگاه فنی دولتی وارونژ و دانشگاه دولتی وارونژ معماری و مهندسی عمران یک دانشگاه برجسته پدید آمد، البته قدمت هرکدام از این دانشگاهها به بیش از 90 سال می رسد .

دانشگاه فنی دولتی و دانشگاه معماری و مهندسی عمران وارونژ. امروزه دانشگاه فنی دولتی وارونژ یک مؤسسه علمی ، دانشگاهی و فناوری مدرن است که برنامه های آموزش عالی و همچنین آموزش های بیشتر و پیشرفته را برای متخصصانی که در شرکت ها و سازمان های صنعتی و ساختمانی کار می کنند ، ارائه می دهد. در حال حاضر 20000 دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند ، از جمله دانشجویان بین المللی از 57 کشور آسیا ، آفریقا ، آمریکای جنوبی ، خاورمیانه و CIS. کادر آموزشی 1 هزار نفر از افراد متخصص و باتجربه هستند که 160 نفر از آنها دارای مدرک دکترا در رشته های مربوطه هستند.

این دانشگاه یکی از معروفترین دانشگاههای وارونژ در روسیه می باشد و رتبه بسیار عالی در اموزش عالی ایران و روسیه و حتی دنیا دارد.این دانشگاه در 2 سال پیش از ترکیب دو دانشگاه پلی تکنیک و آرشیتکت بوجود آمده است .

بالای 2300 استاد و کارمند در این دانشگاه مشغول به کار هستند که در علوم فضایی بسیار پیشرو هستند.

دانشکده های زیر مجموعه این دانشگاه عبارتند از :

1-دانشکده معماری و شهر سازی
2-دانشکده فرهنگ برتر و هنر مدرن
3-دانشکده مهندسی سیستم ها و ساختار ها
4-دانشکده مهندسی کامپیوتر و IT
5-دانشکده مهندسی ساخت و ساز
6-دانشکده مهندسی ماشین سازی و تکنولوژی فضایی
7-دانشکده رادیو تکنولوژی والکترونیک
8-دانشکده اقتصاد و مدیریت
9-دانشکده انرژی و مدیریت انرژی
10-دانشکده تحصیلات تکمیلی

همچنین دو مرکز بزرگ زیر مجموعه این دانشگاه فعالیت دارند

1-کالج سیاست گذاری ساخت و ساز
2-اینستیتو علوم بین المللی

چرا بایستی دانشگاه فنی دولتی وارونژ را انتخاب کنیم؟

تجربه طولانی کار ، شهرت خوب ، موقعیت های بالا در لیست بهترین دانشگاه های فنی روسیه ؛

آموزش چند مرحله ای مادام العمر که شامل آموزش و آموزش بیشتر کادر علمی است.

زیرساخت پیشرفته تحقیق و نوآوری یک مرکز مهندسی بین شاخه ای مجهز به یک خوشه محاسباتی با کارایی بالا و یک نرم افزار ویژه طراحی شده ؛ مراکز استفاده جمعی از تجهیزات علمی ، یک انجمن از شرکتهای نوآورانه کوچکتر که با مشارکت دانشگاه تأسیس شده اند.

در دسترس بودن بالای منابع و فن آوری های اطلاعاتی ، طیف گسترده ای از نرم افزارهای کاربردی مورد استفاده در فعالیت های علمی و علمی ؛

از دیگر مزایای این دانشگاه :

همکاری با کارفرمایان بالقوه (ایجاد دپارتمان های تخصصی در شرکت ها ، فرصتی برای تکمیل کلیه دوره های کارآموزی در شرکت های شریک ؛ میزان اشتغال بیش از 98)

در دسترس بودن آموزش برای افراد معلول ؛

زیرساخت های پیشرفته اجتماعی (خوابگاه ها ، غذاخوری ها ، مرکز ورزشی با استخر ، مراکز تفریحی و غیره).

نقش دانشگاه در منطقه: منطقه وارونژ یکی از پیشرفته ترین مراکز صنعتی کشور است که نقشی اساسی در صنعت داخلی دارد. شرکت های  وارونژ  موتورهای موشکی ، هواپیماهای مسافربری ، وسایل ارتباطی مدرن را تولید می کنند. این منطقه همچنین یکی از رهبران صنعت ساخت و ساز روسیه است. 

جالب است بدانید :

برای سالهای زیادی VSTU متخصصین جوان در زمینه مهندسی مکانیک و هوا فضا ، الکترونیک رادیویی و فناوری اطلاعات ، انرژی ، ساخت و ساز ، معماری ، راه سازی ، تولید مصالح ساختمانی و غیره را در اختیار شرکت های منطقه قرار داده است. دانشمندان دانشگاه دولتی فنی وارونژ انجام تحقیقات علمی در همه این زمینه ها. نتایج چنین تحقیقاتی بطور فعال در شرکتهای منطقه معرفی می شود که امکان افزایش کارایی تولید را فراهم می کند. این دانشگاه به طور مداوم پروژه های موفقیت آمیز استراتژیک را ارائه می دهد که نوسازی و تقویت پتانسیل نوآورانه منطقه را فراهم می کند. VSTU عضو 7 از 9 خوشه صنعتی موجود در منطقه وورونژ است و نقشی اساسی در اقتصاد منطقه ایفا می کند.

امور بین الملل همکاری بین المللی بخش مهمی از استراتژی توسعه دانشگاه فنی دولتی وارونژ است زیرا هدف ما ادغام در فضای آموزش جهانی و همچنین همکاری نزدیک با جامعه بین المللی دانشگاه است. VSTU به فعالیتهای بین المللی زیر مشغول است: ثبت نام و آموزش دانشجویان بین المللی. تحقیقات علمی مشترک؛ تحرک آکادمیک توسعه همکاری های بین المللی VSTU از سال 1961 دانشجویان بین المللی را می پذیرد ، دانش آموزان از 57 کشور در حال حاضر در آنجا تحصیل می کنند. این دانشگاه عضو انجمن دانشکده های مهندسی عمران اروپا (AECEF) ، انجمن بین المللی دانشگاه های مهندسی عمران و انجمن مؤسسات آموزش عالی فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان است.  استراتژی اولویت توسعه دانشگاه در زمینه همکاری های بین المللی افزایش توانایی دانشجویان برای تحصیل در VSTU و در دانشگاه های همکار آلمان ، اسپانیا ، فرانسه ، فنلاند ، چین و غیره است.

Instagram
WhatsApp
Telegram

  انتخاب درست

فهرست
آماده پاسخگویی به شما هستم
ارسال