دانشگاه دولتی وارونژ

دانشگاه دولتی وارونژ یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی دولتی روسیه است که تاریخچه آن را به سال 1802 بازگرداند.

در سال 1802 به دنبال فرمان امپراطور روسیه الكساندر اول یوریوف دانشگاه استونی تأسیس شد. اشغال استونی توسط آلمان در طول جنگ جهانی اول مستلزم جابجایی دانشگاه یوریف به روسیه مرکزی گردید که شهر وارونژ به عنوان مکان مناسب انتخاب شد.

در سال 1918 کارکنان و دانشجویان دانشگاه از یوریف (تارتو فعلی) به وارونژ نقل مکان کردند ، از این رو نام جدید آن دانشگاه دولتی وارونژ است.

دانشگاه ایالتی وارونژ در حال حاضر یکی از مشهورترین دانشگاه های این کشور است و خود را به عنوان بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی در منطقه مرکزی زمین سیاه فدراسیون روسیه مفتخر می کند.

دانشگاه ایالتی وورونژ در مرکز شهر واقع شده که بیش از 120000 دانشجو در این شهر زندگی می کنند که یکی ازبهترین و خوش برخوردترین شهر های روسیه می باشد.

این دانشگاه شامل 18 دانشكده ، 16 آزمایشگاه تحقیقاتی ، 10 مركز تحقیق و توسعه و یك كتابخانه بوده كه بیش از 3000000 كتاب ، نشریه و نسخه های خطی را در خود جای داده است.

دانشگاه دولتی وارونژ یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه است ، با  بیش از 100 سال موفقیت در منطقه وارونژ ، روسیه و جهان .

دانشکده های زیر مجموعه این دانشگاه عبارتند از :
دانشکده جغرافیا و توریسم ،بیولوژی ، روزنامه نگاریی ،تاریخ ، علوم کامپیوتر ، ریاضیات ، بیولوژیک ، پزشکی ، روابط بین الملل ، اطلاعات و ریاضیات و مکانیک ، زبان های خارجی ، داروسازی ، فیزیک ، ادبیات ، روانشناسی و فلسفه ، شیمی ، اقتصاد ،حقوق ، این دانشگاه انستیتو های علوم بین المللی ، علوم حرفه ای ، جامعه شناسی وسیاست عمومی را زیر نظر خود دارد.

دانشگاه دولتی وارونژ ، یکی از دانشگاه های معتبر در روسیه می باشد که در لیست وزارت علوم ایران از رتبه A برخوردار بوده و در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا ، پست دکترا ، پروفسوری دانشجو می پذیرد .

اخیرا دانشکده  علوم پزشکی زیر نظر این دانشگاه مشغول به فعالیت شده که در زمینه تجهیزات پزشکی بسیار فعال می باشد.

در این دانشگاه برنده جایزه نوبل نیز وجود داشته و در حال تدریس می باشند.  از بدوتاسیس تا کنون بیش از 329000 نفر دانشجوی خارجی رااز این  فارغ التحصیل شده اند.

چرا بایستی دانشگاه دولتی وارونژ را انتخاب کنیم؟

زیرا با بیش از 21000 دانشجو بیشترین تعداد دانشجو را در وارونژ دارد.

برای دانشجویان با هزینه کم، ارزش بسیار خوبی قایل است.

با بیش از 120 دانشگاه بین المللی همکاری دارد.

تنها دانشگاه در اروپا با ذخیره طبیعت منحصر بفرد خود است.

دارای بیشترین امکانات و ساختمان در بین دانشگاههای شهر وارونژ می باشد.

 42 باشگاه ورزشی درقالب 25 نوع ورزش برای دانشجویان در این دانشگاه وجود دارد ، از جمله فوتبال ، اسکی صحرانوردی ، دوچرخه سواری ، کشتی ، شطرنج ، ووشو ، کاراته دی ، سنگ نوردی ، ورزش رقص و غیره.  8 انجمن خلاق با هدف رشد استعدادهای دانشجویان وجود دارد. در این دانشگاه دانشجویان از  6 زبان اروپایی ، 5 زبان اسلاوی و 3 زبان شرقی در حال تحصیل می باشند . اعضاء هیات علمی این دانشگاه 1580 نفر می باشند که از این تعداد 312 فول پروفسور و 4 پروفسور و 870 دکتر می باشند. ما در این دانشگاه تلاش می کنیم تجربه یادگیری شما را به تجربه ای لذت بخش تبدیل کنیم. کارکنان متخصص ما همیشه مایل به کمک به شما هستند چه در زمینه مشاوره تحصیلی ، مهارت های مطالعه یا دروس دوره شما است.

Instagram
WhatsApp
Telegram

  انتخاب درست

فهرست
آماده پاسخگویی به شما هستم
ارسال